Cea de-a treia săptămână a Superligii Trendyol s-a încheiat
Meciurile Istanbulspor - Galatasaray, Fenerbahçe - RAMS Bașakșehir și Yukatel Adana Demirspor - Beșiktaș au fost amânate pentru o dată ulterioară datorită partidelor reprezentatelor Turkiye din Cupa Europeană.
Meciurile Istanbulspor - Galatasaray, Fenerbahçe - RAMS Bașakșehir și Yukatel Adana Demirspor - Beșiktaș au fost amânate pentru o dată ulterioară datorită partidelor reprezentatelor Turkiye din Cupa Europeană.
În cele 7 meciuri jucate au fost înscrise 16 goluri, în timp ce 4 s-au încheiat fără goluri.
În derby-ul Mării Negre, Çaykur Rizespor a învins Trabzonspor cu 3 - 2 în deplasare.
Echipa învinsă acasă sub conducerea lui Nenad Bjelica a suferit două înfrângeri în primele trei săptămâni ale campionatului, pentru prima dată după sezonul 2016-2017.
Rezultatele înregistrate în a 3-a săptămână a Superligii Trendyol:
TÜMOSAN KONYASPOR | 2 - 0 | GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. |
KASIMPAŞA A.Ş. | 1 - 1 | PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. |
TRABZONSPOR A.Ş. | 2 - 3 | ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. |
İSTANBULSPOR A.Ş. | - | GALATASARAY A.Ş. |
EMS YAPI SİVASSPOR | 1 - 1 | BITEXEN ANTALYASPOR |
MONDİHOME KAYSERİSPOR | 2 - 1 | YILPORT SAMSUNSPOR |
VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK | 1 - 1 | MKE ANKARAGÜCÜ |
CORENDON ALANYASPOR | 0 - 0 | ATAKAŞ HATAYSPOR |
FENERBAHÇE A.Ş. | - | RAMS BAŞAKŞEHİR FK |
YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. | - | BEŞİKTAŞ A.Ş. |
Clasamentul după cea de-a treia săptămână a Superligii:
O | AV | P | |
1.FENERBAHÇE A.Ş. | 2 | 3 | 6 |
2.ATAKAŞ HATAYSPOR | 3 | 4 | 5 |
3.EMS YAPI SİVASSPOR | 3 | 2 | 5 |
4.TÜMOSAN KONYASPOR | 3 | 2 | 5 |
5.CORENDON ALANYASPOR | 3 | 2 | 5 |
6.KASIMPAŞA A.Ş. | 3 | 1 | 5 |
7.MONDİHOME KAYSERİSPOR | 3 | 1 | 5 |
8.GALATASARAY A.Ş. | 2 | 2 | 4 |
9.VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK | 3 | 1 | 4 |
10.YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. | 2 | 1 | 4 |
11.BEŞİKTAŞ A.Ş. | 2 | 1 | 4 |
12.ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. | 3 | 0 | 4 |
13.TRABZONSPOR A.Ş. | 3 | -2 | 3 |
14.İSTANBULSPOR A.Ş. | 2 | 0 | 2 |
15.MKE ANKARAGÜCÜ | 3 | -1 | 2 |
16.BITEXEN ANTALYASPOR | 3 | -1 | 2 |
17.PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. | 3 | -4 | 2 |
18.YILPORT SAMSUNSPOR | 3 | -3 | 1 |
19.RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ | 2 | -4 | 0 |
20.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. | 3 | -5 | 0 |
Programul celei de-a patra săptămâni în Superligă:
01.09.2023 21:00 | KASIMPAŞA A.Ş. | - | TRABZONSPOR A.Ş. |
01.09.2023 21:00 | ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. | - | VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK |
02.09.2023 19:15 | PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. | - | CORENDON ALANYASPOR |
02.09.2023 19:15 | RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ | - | TÜMOSAN KONYASPOR |
02.09.2023 21:45 | GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. | - | GALATASARAY A.Ş. |
02.09.2023 21:45 | BITEXEN ANTALYASPOR | - | MONDİHOME KAYSERİSPOR |
03.09.2023 19:15 | YILPORT SAMSUNSPOR | - | İSTANBULSPOR A.Ş. |
03.09.2023 19:15 | BEŞİKTAŞ A.Ş. | - | EMS YAPI SİVASSPOR |
03.09.2023 21:45 | ATAKAŞ HATAYSPOR | - | YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. |
03.09.2023 21:45 | MKE ANKARAGÜCÜ | - | FENERBAHÇE A.Ş. |