Fenerbahçe a câștigat 3 puncte cu Irfan Can...

Liderul Fenerbahçe a învins în deplasare pe FC Gaziantep cu 1-0, în cea de-a 20-a săptămână a Superligii Trendyol.

2088627

Galben-albaștrii și-au învins adversarul cu un singur gol în meciul disputat pe stadionul Kalyon.

În minutul 81, Irfan Can Kahveci a marcat golul, care a adus cele 3 puncte pentru echipa Fenerbahçe.

Stoperul italian Leonardo Bonucci, care a semnat un contract cu Fenerbahçe în perioada de transferuri de la jumătatea sezonului, a debutat în tricoul formației în minutul 38, înlocuindu-l pe Serdar Aziz, care s-a accidentat în timpul meciului.

După acest rezultat, Fenerbahçe și-a mărit numărul de puncte la 53. FC Gaziantep a rămas cu 21 de puncte.