Echipa Beșiktaș răsuflă ușurată acasă

Beșiktaș, care a trecut prin momente problematice în ultima perioadă, a răsuflat ușurată după ce a învins formația Gaziantep FC cu 2-0 în cea de-a 10-a săptămână din Superliga Trendyol.

2058182

După înfrângerile cu Galatasaray și Bodo/Glimt, alb-negrii au început meciul cu Gaziantep FC sub protestul intens al fanilor săi, încheind prima repriză cu 0-0. Salih Uçan în minutul 63 și Cenk Tosun în minutul 75 au marcat 3 puncte pentru echipa Beșiktaș, astfel aceasta și-a regăsit moralul.

Experimentatul fotbalist de la Beșiktaș, Rachid Ghezzal nu a putut continua meciul în urma unei accidentări.

Jucătorul alb-negrilor, care s-a prăbușit în minutul 21 al meciului, a fost scos din joc după intervenția făcută de personalul medical de pe teren.

Ghezzal a fost înlocuit de Yakup Arda Kılıç, un jucător în vârstă de 18 ani.

Acest meci a marcat, de asemenea, începutul carierei profesioniste a lui Yakup Arda.