Beșiktaș și-a ridicat moralul acasă...

În cea de-a 8-a săptămână a Superligii Trendyol, Beșiktaș a învins pe teren propriu cu 2-0 echipa Istanbulspor.

2048050

Beșiktaș a găzduit formația Istanbulspor pe stadionul Tüpraș în primul meci după înfrângerea sa cu 3-2 în meciul cu Lugano din contextul Ligii Conferinței și demiterea antrenorului Șenol Güneș.

Alb-negrii și-au învins adversarul cu 2-0 prin golul marcat de Aboubakar în minutul 6 și penalty-ul lui Ghezzal în minutul 90+2.

Cu această victorie echipa Beșiktaș și-a mărit numărul de puncte la 16, în timp ce Istanbulspor, care a pierdut al cincilea meci la rând, a rămas la 2 puncte.