Icardi a înscris, Galatasaray a câștigat...

Galatasaray a învins cu 1-0 echipa Istanbulspor, în meciul amânat din săptămâna a 3-a a Superligii Trendyol.

2042822

Istanbulspor și Galatasaray s-au întâlnit pentru meciul amânat din a 3-a săptămână din Superligă.

Partida, amânată din cauza meciului formației Galatasaray din faza play-off al Ligii Campionilor UEFA , s-a disputat pe stadionul Atatürk Olimpiyat.

Galben-roșii s-au impus cu 1-0 prin golul marcat de Icardi în prima repriză a meciului.

Penalty-ul din pase a fost ratat...

Galatasaray nu a reușit să profite de o lovitură de pedeapsă în prima repriză a meciului.

Kerem Aktürkoğlu a executat lovitura de pedeapsă după o intrare a lui Okan Erdoğan asupra lui Mauro Icardi în suprafața de pedeapsă.

La lovitura de pedeapsă din minutul 37 al meciului, Kerem Aktürkoğlu a lăsat mingea doar în stânga sa.

Icardi, venit din spate, a lovit mingea în poziția potrivită și a trimis-o în afara terenului de joc.

Cu acest rezultat, echipa Galatasaray și-a mărit numărul de puncte la 16 în campionat, în timp ce Istanbulspor a rămas la 2 puncte.