Galatasaray a salvat un punct în ultimul minut...

Galatasaray a remizat 2-2 cu Copenhaga din Danemarca, în meciul din prima săptămână a Grupei A din Liga Campionilor UEFA, în care Galatasaray a fost condusă cu 2-0.

2040323

Georgi Kabakov de la Federația Bulgară de Fotbal, a arbitrat meciul disputat pe stadionul RAMS Park.

În prima repriză, reprezentativa noastră nu a reușit să profite de ocaziile oferite de Mauro Icardi și Kerem Aktürkoğlu, Copenhaga fiind cea care a marcat.

În minutul 35 al meciului, Copenhaga a preluat conducerea cu 1-0, prin golul marcat de Mohamed Elyounoussi.

În minutul 58 al meciului, reprezentativa daneză a mai marcat un gol prin Diogo și a dublat diferența: 0-2.

În minutul 73 al meciului, Elias Jelert a fost eliminat cu al doilea cartonaș galben.

Profitând de faptul că Copenhaga a rămas cu 10 jucători, Galatasaray a redus diferența la 1 prin Sacha Boey în minutul 86.

La două minute după acest gol, noua achiziție a formației Galatasaray-Tete a mai marcat un gol, ducând scorul la 2-2 cu Copenhaga, iar meciul s-a încheiat cu acest scor.

Galatasaray se va întâlni marți, 3 octombrie, în al doilea meci din Grupa A, cu echipa Manchester United.