Beșiktaș revine la Istanbul cu un avantaj...

În primul meci din faza play-off al Ligii Conferinței Europene, Beșiktaș a învins reprezentantiva Ucrainei, Dinamo Kiev, cu 3-2 și a obținut un avantaj înaintea revanșei de la Istanbul.

2028978

În primul meci din faza play-off al Ligii Conferinței Europene, Beșiktaș a învins reprezentantiva Ucrainei, Dinamo Kiev, cu 3-2, prin golul marcat de noul jucător, Bakhtiyor Zaynutdinov în minutele de prelungire și a obținut un avantaj înaintea revanșei de la Istanbul.

În meciul disputat în România, alb-negrii au condus cu 1-0 prin golul marcat de Vincent Aboubakar în minutul 40.

Dinamo Kiev a reușit să egaleze scorul datorită lui Șaparenko în minutul 60.

Deși, Beșiktaș a mai marcat o dată în minutul 65 prin Omar Colley, avantajul a durat 1 minut, iar Voloșin a egalat din nou scorul.

Zaynutdinov, care a intrat în scenă în minutul 90+4, a marcat golul triumfului pentru Beșiktaș, aducând scorul la 3-2.

Un gol marcat de Dinamo Kiev în debutul reprizei secunde a fost anulat după o analiză VAR.

Pe de altă parte, cu această victorie, Beșiktaș a învins echipa Dinamo Kiev în deplasare pentru prima dată în istoria sa.