Galatasaray s-a impus în minutul 90+3...

În primul meci din turul play-off al Ligii Campionilor UEFA, reprezentativa Türkiye, echipa Galatasaray a învins cu 3-2 formația norvegiană Molde.

2028539

În primul meci din turul play-off al Ligii Campionilor UEFA, reprezentativa Türkiye, echipa Galatasaray a învins cu 3-2 formația norvegiană Molde, datorită golului marcat în ultimul minut, astfel preluând avantajul pentru tur.

Gazda Molde a început repede meciul. În minutul 6, Ellingsen a marcat din lovitura de colț.

Galatasaray a egalat în minutul 25 prin golul lui Sergio Oliveira din lovitură liberă și a trecut în avantaj de 2-1 în minutul 29 cu golul marcat de Mauro Icardi.

Galatasaray a înscris un al treilea gol în minutul 43 prin Yunus Akgün, dar care a fost anulat la revizuirea VAR.

Taylor, care a fost invitat să verifice poziția, a detectat faultul lui Mertens asupra adversarului său la începutul poziției și a anulat golul.

Molde a început repede repriza secundă, egalând scorul la 2-2 în minutul 56.

Golul victoriei pentru Galatasaray a fost marcat de Midtsjö în minutul 90+3, iar meciul s-a încheiat cu acest scor.