2 meciuri au fost jucate în cea de-a doua săptămână a Superligii Trendyol
Fenerbahçe a învins în deplasare echipa Yılport Samsunspor cu scorul 2-0.
Săptămâna a doua a Superligii Trendyol s-a încheiat cu 2 meciuri.
Fenerbahçe a învins în deplasare pe Yılport Samsunspor cu scorul 2-0.
Cu acest rezultat, galben-albaștrii, care au câștigat ambele meciuri jucate, și-au mărit numărul de puncte la 6 și s-au clasat pe poziția de lider.
În celălalt meci disputat la Istanbul, MKE Ankaragücü și Adana Demirspor au remizat, scor 1-1.
Rezultatele din cea de-a doua săptămână a Superligii:
İSTANBULSPOR A.Ş. | 1 - 1 | MONDİHOME KAYSERİSPOR |
BITEXEN ANTALYASPOR | 1 - 1 | TÜMOSAN KONYASPOR |
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. | 0 - 0 | CORENDON ALANYASPOR |
ATAKAŞ HATAYSPOR | 0 - 0 | KASIMPAŞA A.Ş. |
GALATASARAY A.Ş. | 2 - 0 | TRABZONSPOR A.Ş. |
RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ | 0 - 2 | VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK |
CLUBUL DE FOTBAL GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. | 1 - 3 | EMS YAPI SİVASSPOR |
BEŞİKTAŞ A.Ş. | 1 - 1 | PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. |
YILPORT SAMSUNSPOR | 0 - 2 | FENERBAHÇE A.Ş. |
MKE ANKARAGÜCÜ | 1 - 1 | YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. |
Clasamentul după cea de-a doua săptămână a Superligii:
O | AV | P | |
1.FENERBAHÇE A.Ş. | 2 | 3 | 6 |
2.ATAKAŞ HATAYSPOR | 2 | 4 | 4 |
3.EMS YAPI SİVASSPOR | 2 | 2 | 4 |
4.CORENDON ALANYASPOR | 2 | 2 | 4 |
5.GALATASARAY A.Ş. | 2 | 2 | 4 |
6.KASIMPAŞA A.Ş. | 2 | 1 | 4 |
7.YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. | 2 | 1 | 4 |
8.BEŞİKTAŞ A.Ş. | 2 | 1 | 4 |
9.VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK | 2 | 1 | 3 |
10.TRABZONSPOR A.Ş. | 2 | -1 | 3 |
11.İSTANBULSPOR A.Ş. | 2 | 0 | 2 |
12.TÜMOSAN KONYASPOR | 2 | 0 | 2 |
13.MONDİHOME KAYSERİSPOR | 2 | 0 | 2 |
14.MKE ANKARAGÜCÜ | 2 | -1 | 1 |
15.BITEXEN ANTALYASPOR | 2 | -1 | 1 |
16.ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. | 2 | -1 | 1 |
17.YILPORT SAMSUNSPOR | 2 | -2 | 1 |
18.PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. | 2 | -4 | 1 |
19.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. | 2 | -3 | 0 |
20.RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ | 2 | -4 | 0 |
Programul celei de-a treia săptămâni în Superligă:
25.08.2023 21:00 | TÜMOSAN KONYASPOR | - | GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. |
26.08.2023 19:15 | KASIMPAŞA A.Ş. | - | PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. |
26.08.2023 19:15 | TRABZONSPOR A.Ş. | - | ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. |
26.08.2023 21:45 | İSTANBULSPOR A.Ş. | - | GALATASARAY A.Ş. |
26.08.2023 21:45 | EMS YAPI SİVASSPOR | - | BITEXEN ANTALYASPOR |
27.08.2023 19:15 | MONDİHOME KAYSERİSPOR | - | YILPORT SAMSUNSPOR |
27.08.2023 19:15 | VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK | - | MKE ANKARAGÜCÜ |
27.08.2023 21:45 | CORENDON ALANYASPOR | - | ATAKAŞ HATAYSPOR |
27.08.2023 21:45 | FENERBAHÇE A.Ş. | - | RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ |
28.08.2023 21:00 | YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. | - | BEŞİKTAŞ A.Ş. |