Beșiktaș a pierdut 2 puncte în prelungiri...

În cea de-a doua săptămână a Superligii Trendyol, Beșiktaș, care a găzduit formația Pendikspor, una dintre echipele noi ai campionatului, a remizat cu adversarul său, scor 1-1, cu un gol marcat din penalty în repriza de prelungire al meciului.

2027065

În cea de-a doua săptămână a Superligii Trendyol, Beșiktaș, care a găzduit formația Pendikspor, una dintre echipele noi ai campionatului, a remizat cu adversarul său, scor 1-1, cu un gol marcat din penalty în repriza de prelungire a meciului.

Beșiktaș și Pendikspor s-au întâlnit în meciul din a 2-a săptămână a Superligii Trendyol.

În partida disputată pe stadionul Beșiktaș Park, golul celor de la Beșiktaș a fost marcat de Omar Colley în minutul 12, în timp ce pentru formația Pendikspor a marcat Oscar Romero din penalty în minutul 90+4.

În urma acestui rezultat, Beșiktaș și-a mărit numărul de puncte la 4, iar Pendikspor la 1.

Noile achiziții ale echipei Beșiktaș, Milot Rashica și Alex Oxlade-Chamberlain, au început meciul pe banca de rezerve.

Ambii fotbaliști au intrat în joc în minutul 60.

Rashica a primit un cartonaș galben în minutul 81. Oxlade-Chamberlain nu a reușit să treacă de portar în poziție de gol.