Fenerbahçe a triumfat cu 3 goluri...

Reprezentativa Türkiye, echipa Fenerbahçe a învins acasă formația Maribor cu 3-1 în turul 3 al preliminariilor Ligii Conferinței Europene UEFA, obținând un avantaj important înaintea meciului revanșă.

2023142

Arbitrul englez, Robert Jones a condus partida disputată pe stadionul Ülker.

În prima repriză a meciului nu s-a marcat niciun gol, la pauză scorul fiind de 0-0.

În minutul 58, Becao a intrat pe teren, marcând în primul său meci și aducându-și echipa în avantaj.

Golul, care a mărit diferența la 2, a venit de la İrfan Can Kahveci în minutul 62, în timp ce Strajnar a marcat golul în favoarea echipei Maribor în minutul 72.

Ultimul cuvânt a venit în minutul 90+3, când Dusan Tadic a marcat din penalty.

Szymanski, o altă nouă achiziție a galben-albaștrilor, a oferit două pase de gol în minutele 58 și 62.

Meciul revanșă se va juca în Slovenia, pe 17 august.