Nagy az izgalom a 19. Mediterrán Játékokon, Algériában

Az esemény negyedik napján a török szabadfogásúak léptek szőnyegre.

1849557

A török sportolók egy arany-, 3 ezüst-, és egy bronzéremmel zárták a játéknapot.

A 57 kilogrammos kategóriában szereplő Muhammed Karavuş nyerte az aranyérmet, a döntőben 9–2-re legyőzve a spanyol Vartanovot.

A szabadfogásúak 76 kilogrammos kategóriájában szereplő Samet Ak ezüstérmet nyert. A török birkózó válogatott tagja 11-1-re kikapott egyiptomi ellenfelétől, és a dobogó második lépcsőfokán végzett.

A 86 kg-os kategóriában szereplő Fatih Erdin is ezüstérmet nyert.

A török birkózó válogatott tagja a döntőben 4–1-re kikapott San Marinó-i ellenfelétől, és a második helyen végzett.

A 97 kg-os Feyzullah Aktürk az utolsó másodpercben lemaradt az aranyéremről.

A török birkózó válogatott tagja ezüstérmes, aki 4-3-ra kikapott macedón ellenfelétől.

A 125 kg-os kategóriában szereplő Salim Ercan bronzéremért küzdött meg, és 35 másodperc alatt sikerült legyőznie ellenfelét.

A török birkózó válogatott tagja 10-0-s technikai előnnyel nyerte a mérkőzést, és legyőzte az algériai ellenfelét, azzal bronzéremmel zárta a játéknapot.

Nagy érdeklődés övezi a török női birkózó válogatottat. A török női birkózó válogatott 5 tagja az aranyéremért lép szőnyegre.

A női 50 kg-os kategóriában szereplő Evin Demirhan Yavuz, az 53 kg-os kategóriában Zeynep Yetgil, az 57 kg-os kategóriában Bediha Gün, a 68 kg-os kategóriában Buse Tosun Çavuşoğlu és a 76 kg-os kategóriában Yasemin Adar Yiğit jutott tovább a döntőbe.