Először nyertek Európa-bajnokságot a felnőtt török női birkózók

A török női birkózóválogatott első alkalommal nyerte meg az Európa-bajnokságot a felnőttek kategóriájában.

1806060

Véget értek a női versenyek a Magyarországon megrendezett birkózó Európa-bajnokságon.

Türkiye Budapesten 2 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzérmet szerzett, így 140 ponttal csapatban Európa-bajnok lett.

A bajnoki kupát Efraim Kahraman, a női birkózóválogatott technikai igazgatója vehette át.

Türkiye a nők között történelme során 140 ponttal először lett Európa-bajnok a felnőttek kategóriájában, 135 ponttal Ukrajna lett a második, 110 ponttal pedig Bulgária végzett a harmadik helyen.

A bajnokságon Evin Demirhan Yavuz és Yasemin Adar Yiğit aranyérmet, Buse Tosun Çavuşoğlu ezüstöt, Bediha Gün pedig bronzérmet szerzett. Zeynep Yetgil, Elvira Kamaloğlu és Yağmur Çakmak az ötödik helyen végeztek.