Svájc tizenegyesekkel búcsúztatta a világbajnok Franciaországot

A világbajnok Franciaország 3-3 után tizenegyesekkel 5-4-re kikapott a svájci válogatottól a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság hétfői második nyolcaddöntőjében, Bukarestben

1666633

Svájc-Franciaország 3-3 (1-0, 3-3, 3-3) - tizenegyesekkel: 5-4
--------------------------------------
Bukarest, Nemzeti Stadion, 22 642 néző, v.: Fernando Andres Rapallini (argentin)
    gólszerző: Seferovic (15., 81.), Gavranovic (90.), illetve Benzema (57., 59.), Pogba (75.)
    sárga lap: Elvedi (32.), Rodriguez (62.), Xhaka (76.), Akanji (108.), illetve Varane (30.), Coman (88.), Pavard (91.)

I. félidő:
    ---------
    15. perc: Bal oldali centerzés után Seferovic ugrott a levegőbe, és hét méterről a kapuba fejelt (1-0).

II. félidő:
    ----------
    54. perc: Pavard csúszott be a 16-os oldalvonalánál, és elkaszálta Zuber lábát. Videobírós elemzés után a játékvezető büntetőt ítélt, Lloris pedig megfogta Rodriguez jobb alsóba tartó büntetőjét.
    57. perc: Mbappé ugratta ki a védők közül Benzemát, aki maga mögül bravúros mozdulattal előre húzta a labdát, majd magabiztosan értékesítette a ziccert (1-1).
    59. perc: Mbappé és Griezmann szép kényszerítőzése után utóbbi löbbölt a túlsó kapufához, az üresen érkező Benzema pedig közelről fejjel volt eredményes (1-2).
    75. perc: Pogba a svájci kapuval szemben csapott le egy blokkról lepattanó labdára, megtolta, majd 23 méterről a bal felsőbe tekert (1-3).
    81. perc: Jobb oldali svájci támadás végén az ötösre jó ütemben berobbanó Seferovic fejelt a francia kapuba (2-3).
    90. perc: Gavranovic kapott labdát 19 méterre a francia kaputól, egy csellel elfektette a védőjét, majd a jobb alsó sarokba lőtt (3-3).

Tizenegyesek:
    ------------
Gavranovic nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt (1-0).
Pogba hosszas kivárás után ugyancsak a jobb felsőbe zúdította a labdát (1-1).
Schär középmagasan a bal kapufa mellé emelt (2-1).
Giroud sem hibázott, erősen és precízen lőtt a bal oldali kapufa mellé (2-2).
Akanji megtorpanás után a jobb alsóba gurított (3-2).
Thuram tizenegyesén rajta volt Sommer, ám a pontos lövése a jobb kapufa mellett a hálóba vágódott (3-3).
Bár Lloris belekapott Vargas nem túlzottan helyezett lövésébe, a labda utat talált a kapuba (4-3).
Kimpembe magabiztosan lőtt a bal felsőbe (4-4).
Mehmedi higgadtan lőtt a bal alsó sarokba (5-4).
Mbappé jobbra tartó lövését Sommer kiütötte.

Első félidei kaput eltaláló lövésével meglepetésre szerzett korai vezetést Svájc a csoportkörben a társházigazda magyar válogatottal 1-1-es döntetlent játszó francia csapat ellen. A világbajnok meddő mezőnyfölénye ellenére a szünetig nem találta el a kaput.
    Alig néhány perccel a szünet után tizenegyeshez jutott Svájc, ám nem élt a kínálkozó lehetőséggel, a támadóbb formációra váltó franciák pedig ebből lendületet merítve gyorsan egyenlítettek, majd fordítottak Benzema duplájával. A magas iramú, számos lehetőséget felvonultató időszakban Pogba szenzációs találatával kétgólosra növelte a különbséget, a 2018-as vb-döntő után szerzett gólt ismét válogatott színekben a középpályás. Seferovic második gólját megszerezve csökkentette a svájci hátrányt, kicsivel később pedig Gavranovic is betalált kétszer: előbb lesről, majd távolról - ezúttal szabályosan - volt eredményes, ezzel egyenlített. A rendes játékidő ráadásában Coman a kapufát találta el, így következhetett a hosszabbítás. Ebben nem született döntés, az idegek párharcában pedig kilenc jó ítéletvégrehajtás után Mbappé hibázott, kísérletét Sommer hárította.
    Így a svájciak készülhetnek a negyeddöntőre, ahol pénteken a spanyolokkal mérkőznek meg Szentpétervárott.