Belga győzelem a Tour de Hongrie utolsó szakaszán

Vasárnap, Budapest belvárosában zajlott a legrangosabb magyarországi kerékpárverseny utolsó, ötödik szakasza.

1640680

Délután, 13 órakor rajtolt el a Hősök teréről a kerékpáros verseny utolsó magyarországi szakasza. A délelőtti eső után néhány órával már száraz pályán, napsütéses időben állhatott rajthoz a mezőny, köztük számos magyar versenyzővel is.

A Városliget, Andrássy út környékén kialakított, 7,2 kilométer hosszú pályán 12 kört tettek meg a versenyzők. A gyors pálya látványos körversenyt eredményezett, az első kört 55 km/óra körüli tempóval teljesítették.

A versenyt a belga Edward Theuns nyerte, második helyen a 19 éves holland versenyző, Olav Kooij, harmadik pedig a szintén belga Timothy Dupont lett.

A 42. Magyar Körverseny győztese, az ausztrál Damien Howson vihette haza a sárga trikót, első ausztrálként, a legjobb sprintert illető zöld trikó a német Phil Bauhausé, a piros trikó a hegyi pontversenyt nyerő lengyel Maciej Paterskié lett.