A belga Jasper Philipsen nyerte a Tour of Turkey kerékpárverseny 7. szakaszát

Az 56. Presidential Cycling Tour of Turkey kerékpárverseny 7. szakaszát, a Marmaris-Turgutreis szakaszt a belga Alpecin-Fenix csapat versenyzője, Jasper Philipsen nyerte.

1623214

A muğlai Marmaris kerületben kezdődő és a bodrumi Turgutreis településen véget érő 180 kilométeres szakasz rajtvonalánál 24 csapat 151 sportolója indult el. Philipsen a tegnapi Fethiye-Marmaris szakasz után első alkalommal érte el az első helyet. A belga sportoló 4 óra 20 perc 45 másodperc alatt fejezte be a versenyt.

A hetedik szakaszon az izraeli Start-Up Nation csapat német versenyzője, Andre Geipel lett a második, míg a belga Deceuninck-Quick Step csapat brit versenyzője, Mark Cavendish a harmadik helyen végzett.

Az 56. Presidential Cycling Tour of Turkey a holnapi Bodrum-Kuşadası szakasszal fog véget érni.

A kerékpározók a 8. szakaszban 160,3 kilométert fognak megtenni, és ezzel befejezik a Konyában kezdődött megmérettetést.