Φενέρμπαχτσε – Φέγενορντ 1-0

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου του UEFA Εuropa League βρίσκεται η Φενέρμπαχτσε

580132

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου του UEFA Εuropa League πέρασε η Φενέρμπαχτσε μετά τη νίκη της με 1-0 επί της ολλανδικής Φέγενορντ στην 2η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Στο 18ο λεπτό ο Εμάνουελ Εμενίκε πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα στο γήπεδο Ülker της Ιστάνμπουλ. Η τουρκική ομάδα δεν επέτρεψε στην αντίπαλη της να κάνει ευκαιρίες.

Η Φενέρμπαχτσε μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο κυρίως με ωραίες σέντρες του Τζερεμάιν Λενς και έχασε σημαντικές ευκαιρίες στο 50’, 58’, 62’ και 78’.

Η Φέγενορντ πλησίασε το γκολ στο 72’ χωρίς όμως να τα καταφέρει χάρη στον Μάρτιν Σκρτελ που έδιωξε την μπάλα πάνω από τη γραμμή.