Турските момичета, на върха в света и в Европа...

2032473

Националният отбор по волейбол за жени стана европейски шампион...

Националният ни отбор по волейбол за жени победи Сърбия с 3:2 гейма на финала на Европейското първенство CEV 2023 и стана шампион.

Финалния мач се игра в Белгия.

В първия гейм турските волейболистки отстъпих с резултат 27-25.

Във втория геям девойките ни се наложиха над Сърбия с 25 - 21 и изравниха резултата 1 на 1 гейма.

Третия гейм започна с отлична игра на турските волейболистки и те поведоха с 15-9.

Сърбия обаче успя да изравни и спечели гейма с 25-22 повейждайки с 2 та 1 гейма.

С подкрепата на феновете националите ни спечелиха гейма с 25-22 и отново изравниха 2 на 2 гейма.

Последният пети гейм, тай-брейк, бе арена на дуела Варгас-Бошкович.

Варгас, звездата на мача и турнира, остави своя отпечатък в последната част и турскте волейболистки спечелиха гейма с 15-13 и мача с 3-2.

Мелиса Варгас, която остави своя отпечатък на финала с 41 точки, бе избрана и за най-ценен играч на турнира.

Така турският женски отбор по волейбол за първи път в историята си спечели европейското първенство след купата на Лигата на нациите.

Президентът Реджеп Тайип Ердоган сподели в профила си в социалните медии: „Искрено поздравявам нашия национален отбор по волейбол за жени, султаните на мрежата, които ни накараха всички да се гордеем като европейския шампион на CEV за 2023 г.“

Етикети: #волейбол